ورود به سایت
رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟
ثبت نام در سایت
رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

FDA محرک عصبی همراه با فیزیوتراپی برای درمان مشکلات راه رفتن در افراد مبتلا به ام اس را تایید کرد

سازمان غذا و داروی ایالات متحده دستگاهی را تایید کرد که پالس های الکتریکی را به زبان القا می‌کند و همراه با فیزیوتراپی می‌تواند به عنوان یک درمان کوتاه مدت برای مشکلات راه رفتن خفیف تا متوسط ​​در افراد مبتلا به ام اس مورد استفاده قرار گیرد. محرک نورومدالاسیون پرتابل (از شرکت PoNSTM Helius Medical Technologies) برای تحریک اعصاب زبان، و به این ترتیب مغز، پالس های الکتریکی تولید می‌کند تا به این روش نقص حرکتی را درمان کند.

 

FDA محرک عصبی پرتابل را برای استفاده همراه با فیزیوتراپی برای درمان مشکلات راه رفتن در افراد مبتلا به ام اس تأیید کرد

 

 

این دستگاه باید فقط با نسخه پزشک، به عنوان مکمل برنامه تمرینی درمانی، تحت نظارت متخصص، و در افراد ۲۲ سال به بالا استفاده شود. طبق گفته این شرکت، دستگاه PoNS در سال ۲۰۲۲ به صورت تجاری در دسترس قرار خواهد گرفت.

 

  • مشکل در راه رفتن، که به آن مشکلات پیاده روی نیز گفته می‌شود، یک علامت رایج است که در برخی از افراد مبتلا به ام اس تجربه می‌شود.
  • دستگاه PoNS دستگاهی غیر قابل کاشت است که تحریک الکتریکی خفیفی را به زبان وارد می‌کند و در هنگام مراجعه به متخصص فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه شامل یک کنترل کننده و یک دهانه است که توسط یک سیم به یکدیگر متصل می‌شوند. دهانه توسط لب ها و دندان‌های فرد در جای خود نگه داشته می‌شود. کنترل کننده در دور گردن فرد پوشیده شده و تقریباً به مدت ۲۰ دقیقه سیگنالهای الکتریکی را به دهان می‌فرستد و با استفاده از اعصاب سطح زبان تکانه ها را به مغز می‌فرستد. این سیگنال ها سپس به عضلات درگیر در راه رفتن منتقل می‌شوند. درمانگر می‌تواند واحد کنترل را به کامپیوتر متصل کند، تا اطلاعات مربوط به نقاط نیازمند بهبودی را فراهم کند.
  • FDA ایمنی و کارایی دستگاه PoNS را از طریق دو آزمایش بالینی کوچک و بر اساس داده های “دنیای واقعی” در محیط های توانبخشی ارزیابی کرد. در یک مطالعه، ۲۰ نفر مبتلا به ام اس که در راه رفتن دچار نقص بودند از دستگاه PoNS یا دستگاه ساختگی که تحریک کننده نبود استفاده کردند. راه رفتن به طور قابل توجهی در گروه استفاده کننده از PoNS بهبود یافت، اما در گروه کنترل نه. در مطالعه دوم بر روی ۱۴ نفر مبتلا به ام اس، توانایی حفظ وضعیت در گروه استفاده کننده از PoNS به طور قابل توجهی بهبود یافت، اما در گروه کنترل بهبود پیدا نکرد.
  • افرادی که دارای مشکلات بهداشت دهان و دندان، سایر بیماری های نورودژنراتیو، بیماری های عفونی مزمن، فشار خون بالا یا دیابت کنترل نشده، مشکلات در ضربان قلب هستند و یا زنان باردار نباید از این دستگاه استفاده کنند.

 

اطلاعات تکمیلیی درمورد این روش کمک درمانی را می توانید به زبان انگلیسی در وبسایت FDA بیشتر بخوانید.

 

درباره بیماری ام اس

بیماری ام اس یک بیماری خودایمنی است که در آن طی یک واکنش غیرطبیعی سیستم ایمنی بدن به دستگاه اعصاب مرکزی (CNS) حمله می‌کند. اگر در مورد این بیماری اطلاعات کافی ندارید می‌توانید با مطلب ام اس چیست؟ شروع کنید.

 

 

منبع:

www.nationalmssociety.org

۷ آوریل ۲۰۲۱

۲+
شما هم نظر خود را درمورد این پست به ما بگویید!

دیدگاهتان را بنویسید